Sektörler

Her Alanda Hep Yanınızda...

Tüm Sektörler

Yan Sanayi

Otomativ, Makine, Beyaz Eşya, Metal ve Kalıp

DinamoERP ERP yazılımlarında olması gereken uygulamalara ilaveten, yan sanayi firmalarının ihtiyaçlarını kapsayan aynı zamanda ana sanayi ile entegrasyonlarını sağlayabilen yeterliliktedir. Şuan için Kalıp, Otomotiv, Makine ve Beyaz Eşya Yan Sanayi firmalarına hizmet vermektedir.

Otomotiv, Makine Yan Sanayi Sektörlerinde iş süreci olarak bakıldığında en dinamik sektörlerden birisidir. Üretimin fazla çalışması, insan kaynağı, bakım, kapasite planları, malzeme ihtiyaçları, kalite kontrol, siparişten tedarike kadar olan tüm süreçlerin aktif ve anlık olarak hızlı bir şekilde işlenmesi gerekmektedir. İşletmeler tüm süreçlerini planlı ve olabildiğince verimli bir şekilde yönetebilmelidir. Zaman kavramının oldukça önemli olduğu sektörlerde 1 saniye, 1 salise kadar küçük gecikmelerin bile kabul edilemediği durumlar olabilmektedir. Dolayısıyla üretimde kullanılacak yazılımların da güncel ve son teknolojiye sahip olması gerekmektedir. Tüm süreçlerin planlarını ve kontrollerini yapabilmek ve takibini sağlayabilmek için bir ERP yazılımına ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP) ve Kapasite Planlaması (CAP) hissedilir derecede ihtiyaç duyulan ERP modülleridir. ERP sistemi ile birlikte süreçlerde hata oranları en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Üretimin verimli hale getirilmesiyle hem işletmenin kar oranını arttırabilmesi sağlanabilmekte hem de ERP yazılımları sayesinde oluşabilecek sorunlara çok kolay bir şekilde anlık çözümler getirilebilmektedir.

Metal, Beyaz Eşya Yan Sanayi sektörlerinde asıl önemli olan yarı mamul ya da hammaddenin ne zaman, hangi operatör tarafından, hangi birimde üretildiği, satın alınan tedarikçiden, ne zaman ve hangi şartlarda alındığının kolay ve doğru bir şekilde takibinin sağlanmasıdır. Binlerce yarı mamul ya da hammaddenin hareketleri düşünüldüğünde; doğru zamanda, doğru birimde ve doğru operatörle birlikte doğru makinede olduktan sonra neredeyse tüm sorunların üstesinden gelinmiş olunur. İş süreçleri doğru işliyorsa başarıya ulaşmak daha kolaydır.

DinamoERP Kalıp firmaları için ilk olarak kurguladığı Dinamo Kalıp modülü ile bu sektörde adından söz ettirmeye başlamıştır. Bu yazılım Kalıp Üretim Planlama ve Maliyetlendirme Yazılımı olarak sunulmuştur. Firmalar Dinamoerp ‘ye geçiş ile Dinamo Kalıp modülü yetkinlikleri ile diğer tüm modülleri kullanma imkanına sahip olmuşlardır.

Sizlerde DinamoERP ile yan sanayi firmalarındaki deneyimlerimiz ve başarılarımızdan faydalanın. Size özel çözümlerimizle yanınızdayız.

Matbaa, Ambalaj ve Etiket

DinamoERP, Ambalaj-Matbaa ve Etiket sektörlerine yönelik kullanıcı kolaylığı ve esnekliği sağlamaktadır. Asıl ve ana hedef; doğru ürünlerin, doğru zamanda, doğru işleyişle kullanımı ve hata oranı en aza indirgenmiş bir üretimdir. Ambalaj ve matbaa sektöründe üretilecek olan ürünlerin yapısı, renk kartelası (renge ait tüm bilgiler), baskı türü, baskı yönü gibi çeşitli teknik bilgilerin satışından, üretiminden tedarikine kadar planlı ve kontrollü bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir.

DinamoERP, sektörünüze uygun müşteri ihtiyaçları ve istekleriyle birlikte gerek kendi içeriği gerek esnek yapısıyla tüm süreçleri en sağlıklı ve verimli bir şekilde ilerletebilmektedir.

Kablo ve Enerji

Türkiye’nin Dünya kablo ticaretinde yaklaşık %3 lük pazar payı bulunmaktadır. Şu an kablo sanayinin temel malzemelerinin bakır ve petrol olması sebebiyle, sektör borsa fiyatlarından doğrudan etkilenmektedir ve inovatif ürünler arayışındadır. Değişen dünya düzeni ve tükenen kaynaklar sebebiyle enerji sektörü de her geçen gün önem kazanmaktadır. Kablo ve Enerji sanayindeki artan rekabette, pazarda büyümek ve yerinizi sağlamlaştırmak istiyorsanız ERP yazılımlarının kullanımı kaçınılmazdır. Birleşik Yazılım olarak kablo sektörleri ile uzun yıllardır çalışıyoruz. Sektörün ihtiyaçlarını yakından biliyor ve çözümler sunuyoruz.

Tamamen yerli ve özelleştirilebilir olan DinamoERP ile geleceğe bir adım atın ve siz de sektörde yerinizi sağlamlaştırın.

Makine İmalat

Makine imalat firmaları tek bir üretim modeli ile değil birden fazla üretim modeli ile çalışırlar. Seri üretimi yapılacak ürünler olduğu gibi siparişe özel ürünlerde olabilir. İster seri üretim yapın isterseniz siparişe özel çalışın DinamoERP de ikisini birden yönetmek mümkün. Feature Option yani özellik tanımlama ile siparişe özel ürünler için her defasında ürün ağacı tanımlamanıza gerek kalmaz. İş emirlerinizi ister siparişe özel açın isterseniz hiçbir siparişe bağlamadan oluşturun.

Üretim ve duruş bilgileri (planlı ve plansız duruşlar), üretilen sağlam miktar, sakat veya hurda değerleri, operasyonun gerçekleşmesi ile ilgili notlar farklı ekran dizaynları ile sisteme aktarılabilir. DinamoERP, OEE, etkin çalışma süresi, üretim hızı ve sağlam/bozuk değerlerini bir arada incelediği için en etkin sonucu en kısa sürede gösterebilir. Elde edilebilecek diğer bir sonuç ise üretim operatörlerinin verimlilik analizleridir. Kimin, hangi işi ne kadar sürede planlanan değere göre nasıl gerçekleştireceği de görülebilir. DinamoERP ile seri üretim emirleri, bunların aşamaları, gerçekleşen işlem süreleri de izlenebilir.

Elektrik Elektronik Bilgisayar

Bilgisayar-Elektrik-Elektronik sektörlerinin geniş ürün yelpazesi gelişen teknolojiyle hızla artmaya devam etmektedir. Ürünlerinizin pazar konumlandırmasını doğru yapabilmek sektörler için büyük önem arz etmektedir. DinamoERP ile tedarikten son kullanıcıya kadar tüm süreçlerinizi yönetebilir ve firmanıza dair tüm analizlerinizi yaparak büyüme planlarınızı daha sağlıklı yapabilirsiniz. Firmanızı uçtan uca saran DinamoERP programı ile verilerinizi yönetmek çok daha kolay. CRM modülü ile hem firma içi aktivitelerinizi, hem müşteri ilişkilerinizi, hem de rakiplerinizi tek bir program ile takip edebilir ve yönetebilirsiniz. Tek bir ürünün bütün çeşitleri için tek tek stok kartı açmaya gerek kalmadan Feature Option ile Ürün konfigürasyonlarınızı çok daha kolay yapabilirsiniz. Bakım Modülü ile firmanıza ait bütün makinaları ve kullanılan tüm eşyalarınızın bakım sürçlerini takip edebilir, olası sorunlar oluşmadan önüne geçebilirsiniz. İş aktiviteleri ile firma güvenliğini ve veri güvenliğini sağlayabilirsiniz.

DinamoERP tedarikten, ürün ağacı tanımlamaya; siparişten, satış sonrası servise kadar tüm süreçlerdeki gelişmiş fonksiyonel yapısıyla ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda.

Aydınlatma Armatür

Aydınlatma - Armatür sektörü günümüzde en fazla inovatif ürünlerle karşımıza çıkan sektörlerden biri. Gelişen teknoloji ve mimari ile gelişimini sürdürmekte ve her geçen gün yenilenen ürünlerle dünyamızı aydınlatmaya devam etmekte. İster üretimden satışa ister siparişten montaja çalışın ihtiyacınız olan her alanda DinamoERP üzerinden verilerinizi yönetebilirsiniz. Müşteri talebi doğrultusunda şekillenen üretim planlarının, üretim birimine aktarılması, üretimde alınan aksiyonlar, üretim esnasından yaşanan sıkıntılar, ürünün satış sonrası takibi, servisi ve montajı DinamoERP ile çok daha kolay yönetilebilirsiniz. Geliştirmeler ile kullandığınız programlara entegrasyon sağlayarak süreçleri daha düzenli ve çok daha hızlı takip edebilirsiniz. Süreçlerin takibinin her an her yerden kolaylıkla yapılabilmesi günümüz şartlarında, rekabet avantajını arttırdığından, DinamoERP sektörel açıdan firmanıza katma değer sağlayacaktır.

Mutfak Ekipmanları ve Küçük Ev Aletleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ERP artık her alanda yer almaktadır. Sektörde yerinizi koruyabilmek ve ileri yönelik adımlar atabilmek için öncelikle firma içinde sistemli olmak ve doğru verilere sahip olmak gerekir. DinamoERP sayesinde tüm departmanlarda ki verilere kolaylıkla erişilerek doğru veri akışı sağlanabilmektedir. Üretimden, satış sonrası servise, muhasebeden insan kaynaklarına kadar tüm departmanların ihtiyaçlarını karşılayabilmekte, daha da ötesi firmanızın ihtiyacına göre özelleştirilebilmektedir. Seri üretim ya da siparişe özel üretim fark etmeksizin rahatlıkla üretim planlayabilir ve satış sonrası müşteri memnuniyetine kadar tüm süreçleri takip edebilirsiniz.

Metal, Kauçuk, Cam ve Kalıp İmalat Sanayi

Sektördeki pazar payını arttırabilmek ve rekabet avantajını sağlayabilmek için fabrikalarda birimler arası ilişkiyi yakından takip edebilmek, şirketin geleceği ile ilgili doğru ve etkili kararlar verebilmek amacıyla ERP kullanımı yaygınlaşmaktadır. ERP programları ile üretim planlamadan tedarik zincirine, kaliteden ar-geye kadar bütün birimler arası koordinasyon sağlanabilmekte, güncel verilere anında ulaşım kolaylaşmakta ve tüketiciye sunulan ürünlerin üretim aşamasında ürün bilgisine kolay ulaşılabilir olmasına imkan sağlanmaktadır. Yalın üretim felsefesinin yaygınlaşmaya başladığı pazarlarda, yalın üretimi uygulamak isteyen şirketler, bu programlar sayesinde zaman, maliyet, kişi ve kalite israfının da önüne geçmektedirler.

DinamoERP kuruluşundan bu yana Kalıp sektörüne hizmet vermiş bu sektörde sahip olduğu deneyim ve başarılarla önce gelen bir ERP programıdır.

Metal sektörü makine ekipmanlarının metal parçalarını üreten geniş bir yelpazesi olan sektörlerden birisi. DinamoERP de bu sektörde hizmet verdiği farklı firmalarda başarıları ile uzun yıllardır adından söz ettirmektedir.

Cam ve Kauçuk üretimi modern teknoloji, büyük ölçekli yatırım ve dolayısıyla önemli ölçüde finans kaynağı gerektiren bir sektördür. Ayrıca cam ve kimyasallar üretiminde dünya ölçeğinde en ileri teknolojileri edinen ve kullanan sektörlerdendir. Bu teknolojileri uygulama ve geliştirmenin getireceği rekabet üstünlüğünün bilinci ile DinamoERP ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Eğitim, Tasarım ve Danışmanlık

Büyüyen ve gelişen Eğitim, Tasarım ve Danışmanlık kurumları da verilerini kontrol altında tutma ihtiyacı duymaktadır. DinamoERP ile öğretmen, öğrenci ve diğer tüm personellere ait bilgiler, projeler güvenli bir şekilde kayıt altına alınabilmektedir. Eğitim programlarından etkinliklere kadar tüm süreçler çok daha kolay ve hızlı yürütülebilmektedir. Tüm verileri aynı program üzerinde yönetmek çok daha sağlıklı ve doğru analizler yapılmasını sağlayacaktır. Veri analizleri de otomatik olarak yine DinamoERP dashboardları üzerinden yapılabilmektedir. Verilerin güvenliği için İş Aktivitesi modülü ile yetkinlendirmeler yapılarak verilerin dokunulmazlığı sağlanabilmektedir.

Sektörde öne çıkmak ve daha teknolojik bir alt yapıyla geleceğe daha emin adımlarla yürümeye başlamak için DinamoERP her zaman yanınızda.

Savunma ve Silah Sanayi

Savunma Sanayi, ihtiyaç duyulan modern silah, araç ve gereçlerin özel veya kamu kuruluşlarında imalatını planlamaktadır.

DinamoERP; Savunma Sanayi üreticileri için proje odaklı, uçtan uca entegre bir yapı sunar.

Modern silah, araç ve gereçleri araştırmak, geliştirmek, prototiplerin imalini sağlamak, uzun vadeli siparişler ve diğer mali ve ekonomik teşvikleri tespit etmektedir. Gelişmiş proje yönetim kontrolü ile karmaşık üretim projeleri veya siparişe göre mühendislik üretim modelinin tüm gereklilikleri sağlarken, tüm üretim süreçleri boyunca ürün yaşam döngüsü yönetimi sağlar. Bu sayede, maliyetleri üzerinde kontrol, tedarik zinciri verimliliğinde artış elde edersiniz.

Kimya ve Gıda Sanayi

Sektör bazlı bakıldığında Gıda ve Kimya Sanayi üretim departmanının en aktif çalışılan ve takibinin en sıkı yapılması gereken sektörlerin başında yer almaktadır. DinamoERP ile Tedarik zinciri yönetiminde, planlamadan gelen talepler doğrultusunda satın almadan başlayan iş akış sürecinin lojistik planlama ve stok kontrol kırılımlarını etkin ve doğru yönetimi sağlanır. Sürecin kısıtlarını belirleyerek etkili çözümler üretmeye yardımcı olmaktadır. Satın alma ve lojistik arasındaki iş birliğini kolaylaştırmak ve zaman, maliyet ve kalite gibi israfların önüne geçmek, üretimde kullanılan ham maddelerin termin tarihini, iade süreçlerini etkin şekilde takip edebilmek bu programlar sayesinde çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Müşteri talebi doğrultusunda şekillenen üretim planlarının, üretim birimine aktarılması, ürün talep formlarının oluşturulması, üretimde alınan aksiyonlar, üretim esnasında yaşanan sıkıntılar, üretim ve bakım planları ve prosedürleri bu programlar sayesinde kolayca takip edilebilmektedir.

Plastik Teknolojileri ve Plastik İmalat Sanayi

Plastik Teknolojileri ve Plastik İmalat Sanayi sektörü günümüzde hala seri üretim yapan sektörler arasındadır. Plastik sektörüne ait firmaların ihtiyacı olan sevkiyat planlaması, stok yönetimi, malzeme ihtiyaç planlaması, kapasite planlaması, maliyet muhasebesi gibi tüm modüller ve süreçler DinamoERP programı kullanılarak yönetilebilmektedir. DinamoERP sayesinde tüm akış planlı, verimli ve en az hataya indirgenmiş bir şekilde tamamlanabilmektedir.

DinamoERP, esnek yapısıyla müşterilere kullanım kolaylığı ve ihtiyaçlarını en hızlı biçimde sonuca ulaştırabilecek çözümler sunmaktadır.

E-Ticaret ve Perakende

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte e-Ticaret sektörü pazar payının büyük oranını kapsamakta ve her geçen gün bu pay artmaktadır. A’dan Z’ye tüm ürünlerin, hizmetlerin alımları e-Ticaret’ten kolaylıkla sağlanmaktadır. Bu sayede de perakende sektörü, hızla tükenilebilen ve üretimleri seri şekilde devam eden sektörlerin, üretimlerini, satışlarını, karlarını aktif olarak takip edebilecek ve sağlıklı sonuçlar alabilecek ERP arayışına geçmektedir.

DinamoERP esnekliği ve güvenliği sayesinde müşteri isteğini tam karşılayarak istenilen sonuçlara anlık ulaşılabilir. DinamoERP sayesinde müşteriler hem üretimleri aktif izleyebilmek, takibini sağlayabilmekte hem de satışlarının oranlarını istenilen esnekliklerde kayıt altında tutabilmektedir.

Moda ve Tekstil

Moda ve tekstil sektörleri yeni ürünlerin çok sık eklendiği, ürün çeşitliğinin ve ürün konfigürasyonlarının çok fazla olduğu sektörler. DinamoERP de ürün konfigürasyonlarının fazlaca olduğu sektörlerde feature option özelliği ile ürün ağaçlarınızı minimize eder ve bir ürünün her rengi her bedeni için ayrı ayrı ürün ağacı tanımlamanıza gerek kalmaz. DinamoERP daha yalın ve sistemli bir üretim yönetimi sunduğu gibi CRM modülü ile de ihtiyacınız olan müşteri iletişimini size göre özelleştirir.

İleri seviyede şirket yönetimi için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olan DinamoERP ile sektörünüzde öne geçin.

Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Isıtma ve soğutma sistemleri gelişen teknolojiyle birlikte günümüzde kullanılan en önemli enerji sistemlerinden biridir.

Gıda, sağlık, turizm gibi birçok sektörde kullanım alanına sahip olması ile beraber ERP programına ihtiyaç duymaktadır. DinamoERP ile stok yönetimi, sevkiyat planlaması, maliyet muhasebesinin yanı sıra üretim planlamadan tedarik zincirine, kaliteden ar-geye kadar entegrasyon sağlanabilmektedir.

DinamoERP, sektörlere uygun ihtiyaçları karşılamak için içeriği ve esnek yapısıyla tüm süreçleri sağlıklı ve verimli şekilde ilerletebilmektedir.